Thinvent® Treo Mini PC, Intel® Core™ i5-1335U processor (10 core, up to 4.6 GHz, 12 MB cache), 16GB DDR4 RAM, 128GB SSD, 12V 7A Adapter, Dual Band WiFi, DOS, Thinvent® Keyboard and Mouse set
SKU: Treo-i5_13-16-m128-12_7-m-DOS-KM
3 ദിവസത്തിനുള്ളിൽ തയ്യാറാകുന്നവ: 1 units
15 ദിവസത്തിനുള്ളിൽ തയ്യാറാകുന്നവ: 1 units
₹39,000
₹46,800
/ $410
Unleash Limitless Power: Introducing the Thinvent® Treo Mini PC.
സവിശേഷതകൾ
Processing
| Generation | 13th |
| Series | i5 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Model | 1335U |
| Cores | 10 |
| Max Frequency | 4.6 GHz |
| Cache | 12 MB |
| Main Memory | 16 GB |
| SSD Storage | 128 GB |
Display
| HDMI | 1 |
| VGA | 1 |
Audio
| Speaker Out | 1 |
| Mic In | 1 |
| Front Speaker Out | 1 |
| Front Mic In | 1 |
Connectivity
| USB 3.2 | 2 |
| USB 2.0 | 2 |
| Front USB 2.0 | 4 |
Networking
| Ethernet | 1000 Mbps |
| Wireless Networking | Wi-Fi 5 (802.11ac), dual band |
Power
| DC Voltage | 12 Volts |
| DC Current | 7 Amps |
| Power Input | 100~275 Volts AC, 50~60 Hz, 1.5 Amps maximum |
| Cable Length | 2 Metre |
Environmental
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Operating Humidity | 20% ~ 80% RH, non condensing |
| Certifications | BIS, RoHS, ISO |
Physical
| Form Factor | Mini PC |
| Dimensions | 199.5mm × 181.5mm × 29.5mm |
| Packing Dimensions | 224mm × 319mm × 85mm |
| Housing Material | Aluminium |
| Housing Finish | Powder Coated |
| Housing Colour | Black |
| Net and Gross Weight | 1.93kg, 2.15kg |
Accessories
| Keyboard and Mouse | 1 |
| VESA Mount | 1 |
Operating System
| Operating System | FreeDOS |
അസംബ്ലി ആനിമേഷൻ
Experience desktop performance redefined in a remarkably compact form. Crafted with a robust aluminium housing, this powerhouse is 100% designed and made in India for superior quality and efficient heat dissipation. Its sleek black powder-coated finish not only looks stunning but also ensures durability.
Performance Prowess
- Powered by the Intel® Core™ i5-1335U processor, featuring 10 cores and a turbo boost up to 4.6 GHz with 12 MB cache, it handles demanding tasks with effortless speed.
- Multitask like never before with a massive 64GB DDR4 RAM.
- Lightning-fast 128GB SSD storage ensures rapid boot times and application loading.
Connectivity and Versatility
- Enjoy seamless wireless connectivity with Dual Band Wi-Fi.
- Connect all your peripherals with a comprehensive array of ports, including USB 3.2 and USB 2.0.
- Effortlessly connect to your displays via HDMI and VGA outputs.
- Integrated speaker out and microphone in ports for all your audio needs.
- Fast 1000 Mbps Ethernet for stable wired connections.
Included Essentials
- Comes bundled with a Thinvent® Keyboard and Mouse set.
- FreeDOS operating system for your customization.
- Versatile VESA mount compatibility for flexible placement.
- A 12V 7A adapter ensures stable power delivery.
Built for India, Designed for You
- Solid aluminium construction with a smooth, professional finish.
- RoHS, ISO, and BIS certified for your peace of mind.
- Operating temperature range: 0°C ~ 40°C.
- Dimensions: 199.5mm × 181.5mm × 29.5mm.
- Customisable colours and designs available for large requirements.