Thinvent® Neo H Mini PC, Intel® Core™ i3-1215U processor (6 core, up to 4.4 GHz, 10 MB cache) Dual LAN, 32GB DDR4 RAM, 256GB SSD, 12V 7A Adapter, No WiFi, DOS, Thinvent® Keyboard and Mouse set
Артикул: H-i3_12l-32-m256-12_7-X-DOS-KM
Будет готово через 15 дней: 1 units
Power Your Industry, Secure Your Data. Built for the toughest demands.
Характеристики
Processing
| Generation | 12th |
| Series | i3 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Model | 1215U |
| Cores | 6 |
| Max Frequency | 4.4 GHz |
| Cache | 10 MB |
| Main Memory | 32 GB |
| SSD Storage | 256 GB |
Display
| HDMI | 1 |
| VGA | 1 |
Audio
| Speaker Out | 1 |
| Mic In | 1 |
Connectivity
| USB 3.2 | 2 |
| RS485 Option | 1 |
Networking
| Ethernet | 1000 Mbps |
| Ethernet Ports | 2 |
Power
| DC Voltage | 12 Volts |
| DC Current | 7 Amps |
| Power Input | 100~275 Volts AC, 50~60 Hz, 1.5 Amps maximum |
| Cable Length | 2 Metre |
Environmental
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Operating Humidity | 20% ~ 80% RH, non condensing |
| Certifications | BIS, RoHS, ISO |
Physical
| Form Factor | Mini PC |
| Dimensions | 210mm × 202mm × 80mm |
| Packing Dimensions | 340mm × 235mm × 105mm |
| Housing Material | Steel |
| Housing Finish | Powder Coated |
| Housing Colour | Black |
| Net and Gross Weight | 2.31kg, 2.73kg |
Accessories
| Keyboard and Mouse | 1 |
Operating System
| Operating System | FreeDOS |
Introducing the Thinvent® Neo H Mini PC
The high-performance evolution of our bestselling Neo, designed to be an industrial workhorse. As our largest and most robust mini PC, it delivers exceptional reliability for critical control and automation tasks. Proudly 100% designed and made in India, it combines formidable power with unwavering durability in a solid steel chassis.
Ideal for demanding environments
- A trusted partner for industrial control systems, machine automation, and digital signage.
- Dual Ethernet ports ensure robust, wired network connectivity for seamless data transfer.
- Its compact, rugged design saves valuable space while withstanding challenging conditions.
- Comes ready to work with a complete keyboard and mouse set for immediate deployment.
Choose the Neo H for relentless, dependable computing where performance and resilience are non-negotiable.