Thinvent® Uno 21.5" All in One PC, Intel® Core™ i5-1335U processor (10 core, up to 4.6 GHz, 12 MB cache), 64GB DDR4 RAM, 512GB SSD, 12V 7A Adapter, Dual Band WiFi, Windows 11 Pro, Height Adjustable Stand
SKU: Uno22-i5_13-64-m512-12_7-m-11P-HA
15 दिनों में तैयार: 1 units
Thinvent® Uno: Your All-in-One Powerhouse for Productivity and Comfort.
Explore other configurations: 16GB RAM32GB RAM256GB SSD1024GB SSDi7-1255U processorCore™ 5 120U processorUno 23.8" enclosureUno 21.5" i5-1335U 16GB 512GBUno 21.5" i5-1335U 32GB 512GBUno 21.5" i5-1335U 64GB 256GBUno 21.5" i5-1335U 64GB 1TBUno 21.5" i7-1255U 64GB 512GBUno 21.5" Core™ 5 120U 64GB 512GBUno 23.8" i5-1335U 64GB 512GB
विशेष विवरण
Processing
| Generation | 13th |
| Series | i5 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Model | 1335U |
| Cores | 10 |
| Max Frequency | 4.6 GHz |
| Cache | 12 MB |
| Main Memory | 64 GB |
| SSD Storage | 512 GB |
Display
| Screen Size | 21.5 inch |
| Resolution | 1920 × 1080 |
| Brightness | 250 nits |
| Viewing Angle | Horizontal 178°, Vertical 178° |
| Camera | Pop up, 2 Megapixel |
| HDMI | 1 |
| VGA | 1 |
Audio
| Speakers | 2 × 3 Watts |
| Speaker Out | 1 |
| Mic In | 1 |
Connectivity
| USB 3.2 | 2 |
| USB 2.0 | 2 |
| Side USB 2.0 | 2 |
Networking
| Ethernet | 1000 Mbps |
| Wireless Networking | Wi-Fi 5 (802.11ac), dual band |
Power
| DC Voltage | 12 Volts |
| DC Current | 7 Amps |
| Power Input | 100~275 Volts AC, 50~60 Hz, 1.5 Amps maximum |
| Cable Length | 2 Metre |
Environmental
| Operating Temperature | 0°C ~ 35°C |
| Operating Humidity | 20% ~ 80% RH, non condensing |
| Certifications | BIS, RoHS, ISO |
Physical
| Form Factor | All-in-One |
| Stand | Height Adjustable |
| Dimensions | 490mm × 378mm × 55mm |
| Housing Material | Aluminium alloy, steel and ABS Plastic |
| Housing Colour | Black |
| Kensington Lock | Yes |
| Net and Gross Weight | 8.02kg, 8.02kg |
Operating System
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro |
Experience the future of computing with the Thinvent® Uno 21.5" All in One PC, engineered for peak performance and unparalleled comfort. Driven by an Intel® Core™ i5-1335U processor with 10 cores and speeds up to 4.6 GHz, coupled with 8GB DDR4 RAM and a lightning-fast 256GB SSD, this AIO ensures effortless multitasking, rapid boot-ups, and smooth operation for every task.
Immerse yourself in crystal-clear visuals on the vibrant 21.5-inch Full HD display, featuring wide 178° viewing angles and 250 nits brightness for an exceptional visual experience. The innovative pop-up 2 Megapixel camera guarantees privacy when you need it and clarity for your virtual meetings.
Designed for ultimate convenience
- Enjoy ergonomic viewing with the height-adjustable stand, reducing strain during long work sessions.
- Stay connected with dual-band Wi-Fi 5, Gigabit Ethernet, and a generous array of ports including USB 3.2, HDMI, and VGA.
- Benefit from the advanced security and productivity features of Microsoft Windows 11 Pro.
Crafted from durable aluminium alloy, steel, and ABS plastic, the sleek black chassis integrates seamlessly into any workspace. With certifications like RoHS, ISO, and BIS, the Thinvent® Uno is built for reliability and sustainability. Elevate your workspace with a compact, powerful, and secure solution.