Thinvent® Uno 23.8" All in One PC, Intel® processor N100 (4 core, up to 3.4 GHz, 6 MB cache), 64GB DDR4 RAM, 128GB SSD, 12V 5A Adapter, Dual Band WiFi, Windows 11 IoT, Fixed Stand
SKU: Uno24-100-64-m128-12_5-m-11I-F
Ready in 15 days: 3 units
₹63,800
₹76,600
/ $670
Power Your Productivity, Elegantly.
Specifications
Processing
| Generation | 12th |
| Series | N |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Model | N100 |
| Cores | 4 |
| Max Frequency | 3.4 GHz |
| Cache | 6 MB |
| Main Memory | 64 GB |
| SSD Storage | 128 GB |
Display
| Screen Size | 23.8 inch |
| Resolution | 1920 × 1080 |
| Brightness | 250 nits |
| Viewing Angle | Horizontal 178°, Vertical 178° |
| Camera | Pop up, 2 Megapixel |
| HDMI | 1 |
| VGA | 1 |
Audio
| Speakers | 2 × 3 Watts |
| Speaker Out | 1 |
| Mic In | 1 |
Connectivity
| USB 3.2 Gen 2 | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 | 1 |
| USB C | 1 |
| Side USB 2.0 | 2 |
| RS485 Option | 1 |
Networking
| Ethernet | 1000 Mbps |
| Wireless Networking | Wi-Fi 5 (802.11ac), dual band |
Power
| DC Voltage | 12 Volts |
| DC Current | 5 Amps |
| Power Input | 100~240 Volts AC, 50~60 Hz, 1.5 Amps maximum |
| Cable Length | 2 Metre |
Environmental
| Operating Temperature | 0°C ~ 35°C |
| Operating Humidity | 20% ~ 80% RH, non condensing |
| Certifications | BIS, RoHS, ISO |
Physical
| Form Factor | All-in-One |
| Thermal Design | Fanless Passive Cooling |
| Stand | Fixed |
| Dimensions | 541mm × 400mm × 55mm |
| Housing Material | Aluminium alloy, steel and ABS Plastic |
| Housing Colour | Black |
| Kensington Lock | Yes |
| Net and Gross Weight | 8.33kg, 8.33kg |
Operating System
| Operating System | Microsoft Windows 11 IoT Enterprise LTSC 2024 Entry |
Introducing the Thinvent® Uno 23.8" All in One PC: a sleek, powerful, and space-saving solution designed to transform your workspace. Experience seamless performance and robust reliability for all your daily tasks, from intensive business applications to vibrant multimedia.
Unleash Performance
- Driven by the Intel® N100 processor with 4 cores and a max frequency of 3.4 GHz, ensuring smooth multitasking and efficient operation.
- 4GB DDR4 RAM provides responsive computing.
- 512GB SSD delivers lightning-fast boot-ups and rapid application loading, boosting your productivity instantly.
- Secure and stable computing with Microsoft Windows 11 IoT Enterprise LTSC 2024 Entry for long-term support.
Stunning Visuals and Audio
- Immerse yourself in a brilliant 23.8-inch Full HD (1920 × 1080) display with crisp details, 250 nits brightness, and a wide 178° viewing angle.
- Engage in clear video conferences with the convenient pop-up 2 Megapixel camera, ensuring your privacy.
- Integrated 2 × 3 Watts speakers provide excellent audio clarity.
Comprehensive Connectivity and Durable Design
- Stay connected with an array of ports including HDMI, VGA, two USB 3.2 Gen 2, one USB 3.2 Gen 1, one USB C, and two side USB 2.0.
- Enjoy ultra-fast wired networking with 1000 Mbps Ethernet or flexible Wi-Fi 5 (802.11ac) dual band.
- Built with a premium Aluminium alloy, steel, and ABS plastic housing in sleek black, and secured with a Kensington Lock.
- Its slim 541mm × 400mm × 55mm profile and fixed stand save valuable desk space.
Certified for Excellence
- Trust in quality and compliance with RoHS, ISO, and BIS certifications.