Thinvent® Uno 23.8" All in One PC, Intel® Core™ i5-1240P processor (12 core, up to 4.4 GHz, 12 MB cache) Dual LAN, 8GB DDR4 RAM, 256GB SSD, 12V 7A Adapter, No WiFi, Windows 11 Pro, Height Adjustable Stand
SKU: Uno24-i5_12l-8-m256-12_7-X-11P-HA
Unleash productivity in a sleek, all-in-one footprint.
사양
Processing
| Generation | 12th |
| Series | i5 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Model | 1240P |
| Cores | 12 |
| Max Frequency | 4.4 GHz |
| Cache | 12 MB |
| Main Memory | 8 GB |
| SSD Storage | 256 GB |
Display
| Screen Size | 23.8 inch |
| Resolution | 1920 × 1080 |
| Brightness | 250 nits |
| Viewing Angle | Horizontal 178°, Vertical 178° |
| Camera | Pop up, 2 Megapixel |
| HDMI | 1 |
| VGA | 1 |
Audio
| Speakers | 2 × 3 Watts |
| Speaker Out | 1 |
| Mic In | 1 |
Connectivity
| USB 3.2 | 2 |
| Side USB 2.0 | 2 |
Networking
| Ethernet | 1000 Mbps |
| Ethernet Ports | 2 |
Power
| DC Voltage | 12 Volts |
| DC Current | 7 Amps |
| Power Input | 100~275 Volts AC, 50~60 Hz, 1.5 Amps maximum |
| Cable Length | 2 Metre |
Environmental
| Operating Temperature | 0°C ~ 35°C |
| Operating Humidity | 20% ~ 80% RH, non condensing |
| Certifications | BIS, RoHS, ISO |
Physical
| Form Factor | All-in-One |
| Stand | Height Adjustable |
| Dimensions | 541mm × 400mm × 55mm |
| Housing Material | Aluminium alloy, steel and ABS Plastic |
| Housing Colour | Black |
| Kensington Lock | Yes |
| Net and Gross Weight | 8.53kg, 8.53kg |
Operating System
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro |
Engineered for demanding environments, the Thinvent® Uno combines robust performance with a streamlined design to power your operations without compromise.
Perfect for
- Industrial control rooms requiring reliable, always-on computing.
- Digital signage and kiosks in retail or hospitality settings.
- Secure network management stations leveraging the dual LAN ports.
- Point-of-sale or administrative hubs where space is at a premium.
Why choose the Uno
- Height-adjustable stand ensures ergonomic comfort for any user.
- Clean, integrated design reduces cable clutter and saves valuable workspace.
- Built with industrial-grade components for dependable day-in, day-out operation.
- Windows 11 Pro provides a familiar, secure, and professional platform for business applications.
- The pop-up camera offers privacy and security when not in use.
Consolidate your setup. Focus on your work. The Thinvent Uno delivers a powerful, professional computing solution tailored for business resilience.